На зміну OLED прийде OLET

Понеділок, 10 травня 2010, 08:20 technews-red Наука і технології

Перспективна технологія органічних світлодіодів OLED наразі не може успішно конкурувати з технологією рідких кристалів. Поки екрани OLED все ще живуть тільки на виставкових стендах. Не виключено навіть що ця технологія піде у минуле, так не добившись широкого розповсюдження. Цьому може стати причиною розробка нової технології під назвою OLET (Organic Light Emitting Transistor - органічні світловипромінюючі транзистори).

Дослідники з італійського інституту ISMN запропонували свою концепцію такого органічного світловипромінюючого пристрою, у якому об'єднані ідеї, котрі лежать в основі OLED та тонкоплівкового транзистора.

Структура активної зони OLET складається з трьох органічних шарів. Нижній та верхній шари виготовлені з напівпровідників n-типу та p-типу відповідно. Середній шар служить джерелом випромінювання фотонів. Сумарна товщина всіх трьох шарів дорівнює 62 нм.

Трьохшарова структура забезпечує високе значення КПД, нівелюючи деякі принципові недостатки OLED. По даним розробників, по ефективності OLET запропонованої ними структури переважає еквівалентний OLED в 100 разів, оптимізований OLED з таким самим світловипромінюючим шаром - у два рази, а інші OLED - у десять разів.

Очікується що нова технологія може стати основою для дисплеїв нового покоління, а також знайти застосування в інтегральних оптичних з'єднаннях. Проте орієнтовний термін приведення даної технології до комерційного застосування наразі невідомий.

джерело: Nanowerk


Додати новину в закладки:

Пошук

Реклама

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET