Вчені МТІ відкрили новий спосіб виробництва електроенергії

Понеділок, 15 березня 2010, 19:19 адміністратор Наука і технології

Група відважних дослідників з Массачусетського технологічного інституту відкрила раніше невідомий феномен застосування нанотрубок. Явище, яке учені називають "термоелектричні хвилі", примушують потужні хвилі енергії рухатися по трубках.

Майкл Страно стверджує, що відкривається нова ера досліджень в області енергетики, і згідно МТІ нове відкриття може прокласти шлях до абсолютно нового способу виробництва електроенергії.

 

 

Якщо ви ніколи раніше не чули про вуглецеві нанотрубки, то це  по суті субмікроскопічні порожнисті трубки, що складаються з взаємозв'язаних мереж атомів вуглецю. Перед тим, як зробити своє відкриття, учені МТІ покрили нанотрубки реактивним паливом і потім підпалили один кінець, що викликало поширення  термальної хвилі, що дуже швидко рухається по довжині трубки. Тепло від палива досягає температури 3 000 градусів Кельвіна (2 726 градусів Цельсія) і може рухатися по трубці зі швидкістю до 10 000 разів вище, ніж звичайне поширення цієї хімічної реакції. Крім того, тепло штовхає електрони по трубці, що створює електричний струм.

 

 

Система здатна виділяти в сто разів більше енергії (пропорційно своїй вазі), ніж іонно-літієва батарея еквівалентної ваги. Страно пояснює, що висока напруга створюється системою завдяки факту, що хвиля, ймовірно, переміщає носії електричного заряду, подібно до того як океанська хвиля може підхоплювати і переносити сміття по його поверхні.

 


Додати новину в закладки:

Пошук

Реклама

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET