Створено плащ-невидимку

Субота, 20 березня 2010, 20:14 адміністратор Наука і технології

Учені винайшли маскуючий матеріал, під яким можна заховати усе, що завгодно.

Фізики вже п'ятий рік щільно займаються створенням маскуючих пристроїв. Мабуть не дає спокій слава роману Беляева "Людина-невидимка". Вже дуже принадна ідея: стати невидимим для оточення або заховати під тканиною-невидимкою будинок або ціле місто. Ще минулого року вчені із США представляли зразок пристрою. заснованого на властивостях хвилеводу спеціальної форми. А сьогодні фізики представили інший більш досконалий.

Революційне відкриття зробила команда фізиків під керівництвом Толга Эргіна з Технологічного інституту Карлсруе (Німеччина), повідомляє журнал Science. "Плащ-невидимка" цього разу являє собою метаматеріал - структуру, будова якої наділяє його негативним коефіцієнтом заломлення електромагнітних хвиль. Секрет чарівного "плаща" в тому, що в такому середовищі величини магнітної і діелектричної проникності (фундаментальні характеристики матерії) плавно міняються. Електромагнітні хвилі, що поширюються усередині цієї конструкції, відхиляються і огинають предмет, тому той залишається невидимим для зовнішнього спостерігача.

Сама структура матеріалу є каркасом з полімерних блоків розміром в 100-200 мікрон і дозволяє зробити невидимим об'єкт завтовшки трохи менше півтори мікрон, що лежить на плоскій поверхні.

Поява нового революційного способу зробити будь-який об'єкт невидимим стала можливою із створенням в останні роки нового типу матеріалів - композитних матеріалів, властивості яких визначаються не стільки їх складом, скільки геометрією внутрішньої будови. Такі матеріали, що дістали назву метаматеріалів, дозволили набути властивостей, що не зустрічаються в природі, зокрема негативну діелектричну і магнітну проникності середовища.

Новий матеріал робить предмети невидимими в трьох вимірах в діапазоні хвиль світла, близьких до видимого.


Додати новину в закладки:

Пошук

Реклама

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET