Плазмовий реактор виробляє екологічно чисте паливо з відходів

П'ятниця, 26 березня 2010, 14:32 адміністратор Наука і технології

Процес, який відбувається в плазмових телевізорах, отримує нове життя у виробництві ультра-чистого палива, за даними доповіді, представленої 22 березня на 239-х Національних зборах Американського хімічного товариства (ACS).

"Низька технологічність і вартість є ключовими принципами, що лежать в реакторах GlidArc", говорить Альбин Чернишовскі, який представив доповідь. "Майже усі деталі можна придбати в місцевому магазині. Ми використовуємо сантехнічні трубопроводи і з'єднання, і так само звичайну домашню ізоляцію. Замість складної кераміки, ми використовуємо шар жаростійкого бетону, який можна знайти в каміні. Ви могли б побудувати такий самий протягом декількох днів за ціною близько $ 10000 ".

Чернишовскі відмітив, що реактори, розміром з холодильник, спеціально призначені для очищення локальних брудних газів, біомаси та інших ресурсів, виробляючи чисту суміш монооксиду вуглецю і водню для синтезу біопалива . Кукурудзяні плантації, наприклад, могли б використовувати листя і стебла, що залишилися в полі після збору урожаю як сировина. У міських районах, відходи рослинної олії з ресторанів, можуть стати сировиною. У регіонах де задіяно виробництво біодизельного палива, гліцерин може бути перетворений в чистий вид палива. Чернишовскі сказав, що виробництво біопалива призводить до величезної кількістю побічного гліцерину - 200 фунтів за кожні 2000 фунтів біодизельного палива. GlidArc може перетворити гліцерин на чистий синтез-газ (оксид вуглецю і водню) для виробництва палива, говорить він.

Технологія отримала своє ім'я завдяки використанню ковзаючої дуги електроенергії, яка виробляє плазму усередині реактора. Плазма дозволяє відбуватися хімічним реакціям при різкому пониженні температури. Гази при нагріванні (піроліз і газифікація) біомаси або гліцерину, наприклад, стають чистими і хімічно активними, що дозволяє здійснювати перетворення цих матеріалів в екологічно чисті види палива.

"Головна перевага таких видів палива, які може створити GlidArc в тому, що вони практично не використовують дизельне паливо, бензин або гас", говорить Чернишовскі. "Біопаливо також може використовуватися як добавки до різних видів моторних палив для поліпшення певних властивостей палива. Іншою важливою перевагою є звичайно, їх набагато нижча токсичність для людини і довкілля в порівнянні із звичайними видами палива".


Додати новину в закладки:

Пошук

Реклама

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET