Intel дозволила публікувати тести Core i7 980X

П'ятниця, 12 березня 2010, 08:50 technews-red Hardware

Вчора компанія Intel зняла заборону на публікацію оглядів свого нового процера Core i7 980X, незважаючи на те, що процесор поступить у продажу не раніше кінця цього місяця.

Новинка стає новим флагманом лінійки десктопних процесорів Intel, з огляду на те що це перший 6-ядерний процесор. Назву архцтектури лінійки, до якої він тепер належатиме, змінено на Gulftown, а ядро тепер називається Westmere. Основні технічні характеристики: процесор має 6 фізичних ядер, 12 віртуальних (завдяки технології HyperThreading), техпроцес - 32нм, об'єм кеш-пам'яті L3 - 12мб, частота 3,33Ггц, нікуди не подівся TurboBoost. Що характерно - завдяки новому техпроцесу площа кристалу зменшилась із 263 мм2 (в попердній лінійці - Bloomfield) до 240 мм2. Причому інженерам Intel вдалось вписатись в темопакет 130Вт. І це все незважаючи на те, що кількість ядер та об'єш L3 було збільшено. Контролер пам'яті - той самий трьохканальний з підтримкою DDR3-1066, що впринципі не заважає працювати і з більш високочастотними модулями, навіть на частоті 2000МГц. Ще тут слід згадати що множник блоку UnCore було зменшено, що тепер вкрай позитивно позначиться на розгоні пам'яті.

Core i7 980X належить до так званих "екстремальних" процесорів, тобто його множник розблокований і для зменшення і для збільшення. Intel позиціонує новинку як процесор для хардкорних геймерів. В мережі вже з'явилися перші тести і вони показують що новинка може бути цікава скоріше не для любителів компютерних забавок, а для тих хто багато займається перекодуванням відео у форматі FullHD, працює з важкими пакетами типу 3DStudio Max, або з іншими добре розпаралеленими програмами. Для геймерів цілком хватає процесорів попереднього покоління, оскільки ігри тільки нещодавно почали використовувати 4 процесорних ядра, та й то далеко не усі. Єдиним недоліком, виявленим в тестах можна назвити хіба трішки меншу ефективність в тестах роботи з пам'яттю. Виною цьому можуть бути можливі трішки більші затримки в роботі L3.

І останнє - ціна. Рекомендована ціна буде встановлена у розмірі 999 американських вічнозелених долара, тобто процесор цілком закономірно замінить собою в даній ціновій позиції Core i7 975X. Проте купляючи даний процесор за такі гроші ви повинні чітко собі уявляти задачі в яких будете його використовувати, оскільки процесори в діапазоні $200 - $300 не сильно програють новинці, але коштують значно дешевше.


Додати новину в закладки:

Пошук

Реклама

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET