Іспанія узаконила файлообмінні та пірингові мережі

Вівторок, 16 березня 2010, 16:53 адміністратор Software

Суд ухвалив, що використання пірингових мереж - наприклад, протоколу BitTorrent, - в некомерційних цілях є абсолютно законним, навіть якщо користувачі викачують "піратські" фільми і музику.

Таке остаточне рішення суду у справі Джисуса Гери (Jesus Guerra) - власника сайту Elrincondejesus.com, на якому розміщується колекція посилань для файлообмінної мережі eDonkey.

У травні 2009 року Гера отримав скаргу від іспанського об'єднання авторів і видавців (SGAE, Sociedad General de Autores y Editores). У скарзі говорилося, що ресурс Гери порушує авторські права деяких членів об'єднання.

Справа була передана до суду. Виступаючи в суді, Гера відмітив, що на його сайті не розміщується реклама. За його словами, ресурс Elrincondejesus.com не порушує законів, оскільки просто надає підбірку посилань, як пошукова машина, передає TorrentFreak.

Об'єднання авторів і видавців наполягало на тому, що сайт має бути закритий в липні, але суддя Рауль Гарсия Орехуда (Raul N. Garcнa Orejudo) не погодився з цією вимогою. Він заявив що пірингові мережі - це просто обмін даними між інтернет-користувачами. Орехуда також відмітив, що надання посилань на твори, захищені авторським правом, не можна прирівнювати до розміщення таких матеріалів в загальному доступі.

Перед ухваленням остаточного рішення суддя також проглянув фінансові звіти Гери і з'ясував, що власник не використав сайт як джерело прибутку. За рішенням суду, сайт Гери не може бути закритий оскільки не суперечить чинному законодавству Іспанії.

Пірингові мережі - це просто канали для обміну даними між інтернет-користувачами, тому вони не порушують прав на інтелектуальну власність, заявив Орехуда. Якщо людина використовує пірингові мережі - наприклад, eDonkey або BitTorrent, і з їх допомогою викачує захищені авторським правом матеріали, його не можна притягнути до відповідальності, якщо він не використовує ці матеріали в комерційних цілях.


Додати новину в закладки:

Пошук

Реклама

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET